Acana Gatta na kanale sportklub

Acana Gatta na kanale sportklub

12 sierpnia, 2020 Wyłączono przez admin

Śmiało można powiedzieć, iż  najbardziej popularnym sportem na świecie jest piłka nożna. Uwielbiamy kibicować ulubionej drużynie na trybunach  stadionu bądź na kanapie przed telewizorem. Duża część pasjonatów futbolu oprócz kibicowania wolny czas spędza  wśród kolegów na boisku konfrontując swoje umiejętności  w swojej ulubionej dyscyplinie. Sukces, który odniosła piłka nożna sprawił, iż powstały jej przeróżne odmiany…  Część z nich bez wahania  możemy traktować jako formę zabawy towarzyskiej  np. Teqball, lecz rozwinęły się ,także pełnoprawne nowe dyscypliny sportu  idealnym przykładem będzie tutaj Futsal.

Futsal to po klasycznej piłce nożnej jest to najbardziej popularna  odmiana piłki nożnej. Powstał on w 1930 roku i ze względu na dużo mniejsze wymiary boiska w porównaniu do klasycznego futbolu opierają się głównie na perfekcyjnym wyszkoleniu technicznym zawodnika. Jedna drużyna składa się tylko z pięciu piłkarzy, z czego jeden jest bramkarzem, zaś mecz rozgrywany na zasadach futsalu trwa 40 minut.

W Polsce mimo, iż futsal znajduję się w bezapelacyjnym cieniu klasycznego futbolu  od kliku lat bardzo prężnie się rozwija. Po przejęciu praw do zarządzania najwyższą klasą rozgrywkową przez spółkę Ekstraklasa Futsalu , popularna „halówka” otrzymała solidny wiatr w przysłowiowe żagle. W Statscore Futsal Ekstraklasa w sezonie 2020/2021, będzie występować  17 drużyn, wśród nich: Gatta Zduńska Wola oraz Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice. Pierwszy z wspomnianych zespołów,czyli Gatta Zduńska Wola to mistrz Polski z sezonu 2015/2016 oraz zdobywca Halowego Pucharu Polski za rok  2013. Drużyna ze Zduńskiej Woli  co roku walczy o najwyższe cele w ubiegłym sezonie zdobyła brązowy medal krajowych rozgrywek. Trener zawodników  kocurów Krzysztof Kuchciak w nowym sezonie będzie miał do dyspozycji w pełni krajowy skład, co może pomóc w szybszym zgraniu zawodników i efektownym rozpoczęciu nowego sezonu. Drugi z wyróżnionych zespołów to Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice , stosunkowo młoda drużyna, która w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowała w 2018 roku. Ubiegły sezon zawodnicy hiszpańskiego trenera Jesusa Lopeza Garcii,zakończyli na 6 lokacie w tabeli, lecz pokazali, iż w nowym sezonie bez dwóch zdań będą walczyć o najwyższe cele… Trener Orła Futsal Jelcz-Laskowice w obecnym sezonie ma do dyspozycji  kadrę złożoną  głównie z polaków,zaś wzmocnioną  trzema solidnymi zawodnikami ze wschodu  Janisem Pastarsem z Łotwy oraz Maksymem Pautiakiem i Mykytiem Mozheiko z Ukrainy.

Pierwsza kolejka nowego sezonu  Statscore Futsal Ekstraklasa, zaplanowana jest na 5-6 września.Warto zaznaczyć ,iż 6 września o godzinie 18:00 Gatta Zduńska Wola zagra Clearex Chorzów, zaś Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice zmierzy się z Red Devils Chojnice. Oba spotkania będą transmitowane w telewizji SportKlub.