Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Porażka Pogoni na inaugurację

Pogoń '04 Szczecin sezon Futsal Ekstraklasy 2018/2019 inaugurowała w Jelczu-Laskowice, gdzie mierzyła się z tamtejszym beniaminkiem. Po emocjonującym spotkaniu górą okazała się jednak Acana Orzeł, pokonując "zero-czwórkę" 4:3.

Początek spotkania to skupienie w grze obronnej w wykonaniu obydwu drużyn. Na premierową bramkę kibice w hali czekali aż do 13. minuty. Szybka akcja w wykonaniu beniaminka i Barbosa strzałem do pustej bramki wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Chwilę później mieliśmy natomiast kolejny faul zawodnika Orła, a że było to 6. przewinienie gospodarzy, więc arbiter podyktował przedłużony rzut karny. Do piłki podszedł Oleksandr Hirka i precyzyjnym strzałem wyrównał stan meczu. Minutę później Ukrainiec ponownie miał okazję do strzału z przedłużonej jedenastki, jednak tym razem trafił prosto w bramkarza. Koncówka pierwszej połowy to już sytuacje z obydwu stron, jednak zarówno pod jedną, jak i drugą bramką, piłka nie chciała wpaść do siatki.

W drugiej połowie gospodarze nie musieli długo czekać na ponowne objęcie prowadzenia. Szybki kontratak w 23. minucie w wykonaniu Andrade, który wystawił piłkę Amantesowi, a ten wpakował ją do bramki obok bezradnego Szklarza. Chwilę później było już niestety 3:1 dla Orła. Sporo miejsce na linii pola karnego miał Wojciechowski i pewnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla swojego zespołu. Na sytuację na boisku szybko zareagował Roman Smirnov i przeszedł na ustawienie z wycofanym bramkarzem. Szybko dało to efekt, bo bramkę po precyzyjnym strzale z dystansu zdobył Konrad Prawucki. W 34. minucie mieliśmy już remis. Niedokładnie rozgrywali piłkę gospodarze i wykorzystał to Mateusz Jakubiak. Kapitan "zero-czwórki" przejął piłkę, po czym wyszedł sam na sam z bramkarzem i zdobył swoją pierwszą bramkę w sezonie. Radość gości nie trwała jednak zbyt długo. Jeden z zawodników Pogoni faulował rywala kilkadziesiąt centymetrów od linii pola karnego i arbiter podyktował rzut wolny. Do piłki podszedł Kamil Kucharski i mocnym strzałem pokonał Szklarza. Portowcy ponownie wycofali bramkarza, aby uratować choćby punkt, jednak tym razem już się nie udało i do Szczecina wracamy niestety na tarczy.

KS Acana Orzeł Jelcz-Laskowice - Pogoń 04'Szczecin 4:3

1:0 Nuno Alexandre Da Silva Barbosa 12:23
1:1 Oleksandr Hirka 15:13
2:1 Allyson Mendes Amantes 23:12
3:1 Sebastian Wojciechowski 25:48
3:2 Konrad Prawucki 29:05
3:3 Mateusz Jakubiak 33:02
4:3 Kamil Kucharski 35:44

KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Maciej Foltyn, Kamil Kucharski, Sergio Solano Luchena, Janis Pastars, Henry Shoji Fuzimotto Hatakeyama, Noel Patrice Charrier, Allyson Mendes Amantes, Nuno Alexandre Da Silva Barbosa, Kacper Goliński, Sebastian Wojciechowski, Kacper Kędra, Victor Wilson De Andrade Coelho

Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz, Bartosz Przygórzewski, Karol Czyszek, Mateusz Jakubiak, Daniel Czepielewski, Mateusz Gepert, Oleksandr Hirka, Mateusz Wilkosz, Oskar Czajkowski, Daniel Maćkiewicz, Konrad Prawucki