Oficjalny serwis klubu Pogoń '04 Szczecin
Znajdź nas
Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Młodzież puka do kadry I zespołu

Nowy sezon to najczęściej nowe twarze w składzie każdego zespołu. W Pogoni '04 Szczecin oprócz ściągania piłkarzy z innych części Polski czy Europy, postanowiono dać szanse młodym adeptom futsalu z naszego miasta.

W poprzednim sezonie najmłodszym zawodnikiem w składzie "zero-czwórki" był Oskar Czajkowski. 16-latek pojawił się na parkiecie 16-krotnie. Obecnie Pogoń '04 Szczecin daje szansę kolejnym młodym zawodnikom z naszego regionu. Z I drużyną w sezonie 2018/2019 trenować będą: Andrzej Sobieraj (rocznik 2001), Daniel Marczak (rocznik 2000), Wojciech Dąbrowski (rocznik 2002) oraz Dominik Krawczyński (rocznik 2000).

Sobieraj, Marczak oraz Dąbrowski mają za sobą już pierwsze młodzieżowe sukcesy. Reprezentując Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie, zdobyli drugie miejsce w I Mistrzostwach Polski Kolejowych Szkół Średnich w Futsalu organizowane przez Katedrę Transportu Szynowego Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej. W finale o jedną bramkę lepsze okazało się technikum z Sosnowca. Sam Andrzej Sobieraj został też najlepszym zawodnikiem całego turnieju.

Młodym futsalistom należy przede wszystkim kibicować, aby zapał do futsalu im nie minął. Swoje szanse w tym sezonie na parkietach Futsal Ekstraklasy najpewniej dostaną, więc nic tylko je wykorzystać!

Sponsor główny
Projekt i wykonanie: i2o