Oficjalny serwis klubu Pogoń '04 Szczecin
Znajdź nas
Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Zdobyć trzy punkty przed własną widownią

13 października (sobota) Pogoń '04 Szczecin zmierzy się na własnym parkiecie z FC Toruń. Wierzymy, że podopieczni Romana Smirnova odniosą w 4. kolejce Futsal Ekstraklasy swoje pierwsze zwycięstwo.

Obydwie drużyny na pewno nie są zadowolone po ostatniej kolejce ligowej. FC Toruń przegrali u siebie z Clearexem Chorzów aż 1:6. Pogoń '04 Szczecin natomiast w 3. kolejce podzieliła się z punktami z Red Dragons Pniewy 3:3, jednak szczecinianie jeszcze na dwie minuty przed końcem prowadzili 3:1.

"Zero-czwórka" na pewno nie ma też dobrych wspomnień ze starć z tym zespołem z poprzedniego sezonu. 1 grudnia 2017 roku w Toruniu lepsi okazali się gospodarze wygrywając z Pogonią aż 7:1. W rundzie rewanżowej również triumfowali futsaliści z miasta kopernika. Gra podopiecznych Romana Smirnova nie wygląda jednak źle. Portowcy nie mają problemu ze stwarzaniem sobie sytuacji bramkowych, ale często brakuje trochę szczęścia jak właśnie w ostatnim meczu.

W sobotnim meczu po stronie Pogoni zabraknie też Bartosza Przygórzewskiego, który obecnie przebywa na Mistrzostwach Strażaków.

Do Szczecina w sobotę nie tylko przyjedzie nasz ligowy rywal, ale starzy przyjaciele. Marcin Mikołajewicz oraz Nicolae Neagu w przeszłości z sukcesami reprezentowali barwy Pogoni '04 Szczecin. Nie można również zapomnieć o trenerze FC Toruń, czyli Łukaszu Żebrowskim, który przez wiele lat był związany z "zero-czwórką".

4. kolejka Futsal Ekstraklasy
Pogoń '04 Szczecin - FC Toruń
13 października (sobota)
Hala przy ul. Twardowskiego 12
Wstęp bezpłatny

 

Sponsor główny
Projekt i wykonanie: i2o