Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Skuteczny Clearex lepszy od "Zero-czwórki"

Kolejna porażka Pogoni '04 Szczecin w Futsal Ekstraklasie. Tym razem od "Zero-czwórki" lepszy okazał się Clearex Chorzów, który na własnym parkiecie wygrał 6:2.

Początek spotkania był bardzo spokojny z obydwu stron. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 7. minuty i niestety jej autorem był Szymon Łuszczek, który strzałem praktycznie z zerowego kąta umieścił piłkę w bramce. Chwilę później na tablicy wyników było już 2:0 dla Clearexu po trafieniu Sebastiana Leszczaka. Szybko zareagował Oleg Zozulia decydując się na wzięcie czasu, co szybko dało efekt, ponieważ od razu po wznowieniu bramkę kontaktował zdobył Konrad Prawucki. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie, jednak duża w tym zasługa Daniela Szklarza, który dwukrotnie obronił przedłużany rzut karny.

Druga połowa zaczęła się najgorzej dla Pogoni jak tylko mogła, ponieważ w jej 41 sekundzie do bramki "Zero-czwórki" trafił Vadym Ivanov. Miało to duży wpływ na dalszą grę Portowców, którzy nie mogli znaleźć sposobu, aby zagrozić przeciwnikom. Na domiar złego w 28. minucie kolejne trafienie zanotował Sebastian Leszczak i szczecinianie przegrywali już 1:4. Ponownie sprawy w swoje ręce wziął Prawucki, który wykorzystał złe rozegranie rywali i umieścił piłkę w pustej bramce. Clearex szybko też dorobił się 6 fauli, co oznaczało trzy przedłużone rzuty karne w krótkim odstępie czasu. Bramkarz z Chorzowa okazał się jednak lepszy od Maćkiewicza, Czyszka czy też Prawuckiego, którzy podchodzili do wykonania jedenastek. W ostatnich minutach Pogoń próbowała jeszcze odwrócić losy meczu wycofując bramkarza, jednak nie przyniosło to zamierzonych rezultatów. Co gorsza Clearex wykorzystywał każdy błąd rywali i w samej końcówce zdobył jeszcze dwie bramki.

Clearex Chorzów - Pogoń '04 Szczecin 6:2

1:0 Szymon Łuszczek 6:50
2:0 Sebastian Leszczak 8:05
2:1 Konrad Prawucki 8:44
3:1 Vadym Ivanov 20:41
4:1 Sebastian Leszczak 27:20
4:2 Konrad Prawucki 30:58
5:2 Szymon Łuszczek 37:41
6:2 Mariusz Seget 38:13

Clearex Chorzów: Tomasz Golly, Mikołaj Zastawnik, Mariusz Seget, Krzysztof Salisz, Maciej Mizgajski, Szymon Łuszczek, Robert Switoń, Adam Wędzony, Sebastian Leszczak, Rafał Krzyśka, Vadym Ivanov, Patryk Puzio

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek, Roman Kondiukh, Maksym Sapon, Wojciech Dąbrowski, Karol Czyszek, Mateusz Jakubiak, Konrad Prawucki, Bartosz Przygórzewski, Daniel Szklarz, Mateusz Gepert, Adam Ładziak, Daniel Maćkiewicz, Mateusz Wilkosz