Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Było tak blisko, ale z AZS-em tylko punkt...

Wydawało się, że to jest ten dzień, kiedy w końcu Pogoń '04 Szczecin odniesie upragnione zwycięstwo. Niestety, mimo prowadzenia 3:0, mecz z AZS UŚ Katowice zakończył się podziałem punktów.

Pierwsza połowa to futsalowe szachy, które rozgrywane były przede wszystkim w środkowej strefie boiska. Sytuacji nie było zbyt wiele, ale o ten jeden celniejszy strzał lepsza okazała się Pogoń, którą w 13. minucie spotkania na prowadzenie wyprowadził Karol Czyszek. Ta jedna bramka wystarczyła, aby na przerwę "Zero-Czwórka" schodziła z korzystnym wynikiem.

Po wyjściu z szatni było od razu widać, że podopieczni Olega Zozuli chcieliby jak najszybciej "zamknąć" spotkanie. Cel wykonali wyśmienicie, ponieważ już w 24. minucie na tablicy wyników mieliśmy 3:0 dla Pogoni. Najpierw kolejne trafienie zaliczył najlepszy strzelec zespołu, czyli Konrad Prawucki, a kilkanaście sekund później swoją bramkę dołożył jeszcze Mateusz Gepert. Goście nie zamierzali się jednak poddawać, a znak do odrabiania strat dał Sławomir Pękala. Nerwowo w Netto Arenie zrobiło się natomiast na 5 minut przed końcem, kiedy bramkę kontaktową zdobył Robert Gładczak. Pogoń AZS-u Katowice za korzystnym wynikiem zakończył w 38. minucie Tomasz Szczurek, co całkowicie podłamało Portowców. Do końca wynik niestety nie uległ już zmianie i o tylko punkt wzbogacili się po tym meczu szczecinianie.

Pogoń '04 Szczecin - AZS UŚ Katowice 3:3

1:0 Karol Czyszek 12:15
2:0 Konrad Prawucki 23:29
3:0 Mateusz Gepert 23:45
3:1 Sławomir Pękala 26:49
3:2 Robert Gładczak 34:40
3:3 Tomasz Szczurek 37:46

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Denis Diemishev (8), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Adam Ładziak (23), Daniel Maćkiewicz (46)

AZS UŚ Katowice: Konrad Podobiński (6), Tomasz Szczurek (7), Robert Gładczak (9), Kamil Musiał (10), Daniel Wojtyna (11), Mateusz Bednarczyk (13), Sławomir Pękala (21), Piotr Łopuch (24), Michał Dubiel (27), Jacek Hewlik (28), Kamil Lasik (29)