Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Kolejne trzy punkty na koncie "Zero-Czwórki"

Pogoń '04 Szczecin notuje drugie z rzędu zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie. Tym razem podopieczni Olega Zozuli wygrali na własnym parkiecie z AZS-em UG Gdańsk 5:2.

Od samego początku spotkania szczecinianie chcieli pokazać, że interesują ich w tym starciu tylko trzy punkty. Szybko przełożyło się to też na bramkę. Jakubiak wystawił piłkę Maćkiewiczowi, a ten precyzyjnym strzałem z dystansu umieścił ją w bramce. Pogoń na tym nie przestawała i swoje szanse na podwyższenie wyniku miał jeszcze między innymi Prawucki. Z czasem w grę gospodarzy wdarło się sporo rozluźnienia, co od razu skończyło się bramką Poźniaka. Taki obrót spraw jeszcze bardziej zmobilizował "Zero-Czwórkę", która od razu po wznowieniu za sprawą Jakubiaka wyszła ponownie na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy AZS próbował jeszcze wyrównać, ale ofiarna gra Portowców w defensywie na to nie pozwoliła.

Szybko w drugiej połowie goście zaczęli grać bardzo ofensywnie, co poskutkowało kontratakami w wykonaniu Pogoni. Jeden z nich w 25. minucie zakończył się bramką. Prawucki swoim rajdem związał na sobie dwóch przeciwników, ale jego strzał zatrzymał się tylko na słupku. W odpowiednim miejscu znajdował się jednak Przygórzewski, który umieścił piłkę w pustej już bramce. AZS Gdańsk po tej sytuacji od razu wycofał bramkarza, ale spowodowało to tylko kolejną bramkę dla Pogoni. Na przebój poszedł Gepert i idealnie podał do Jakubiaka, który musiał tylko dostawić nogę. Przyjezdni nawet przez moment nie zamieżali się jednak poddać. Na 5 minut przed końcem drugą bramkę dla AZS-u zdobył Wardowski i Pogoń do końca musiała pozostać w skupieniu. Należy też pochwalić Szklarza, który w końcówce uratował swoją drużynę przed stratą niejednej bramki. W ostatniej minucie świetną trójkową akcję wykończył Czyszek i gospodarze mogli świętować już zwycięstwo, dzięki któremu ich przewaga nad AZS-em UG Gdańsk wzrosła do 4 punktów.

Pogoń '04 Szczecin - AZS UG Gdańsk 5:2

1:0 Daniel Maćkiewicz 2:30
1:1 Tomasz Poźniak 13:15
2:1 Mateusz Jakubiak 13:27
3:1 Bartosz Przygórzewski 24:01
4:1 Mateusz Jakubiak 29:06
4:2 Piotr Wardowski 35:06
5:2 Karol Czyszek 39:08

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Daniel Maćkiewicz (46)

AZS UG Gdańsk: Tomasz Musik (4), Mateusz Osiński (5), Mikołaj Kreft (7), Karol Kaczmarek (8), Mateusz Wesserling (10), Tomasz Poźniak (12), Michał Horbacz (13), Dawid Kawka (14), Piotr Wardowski (17), Jakub Domżalski (20), Jacek Burglin (21), Jakub Chodorowski (27)