Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Seria przerwana. Red Dragons wygrywają w Netto Arenie

Seria zwycięstw z rzędu Pogoni '04 Szczecin została niestety przerwana. W rozgrywanym w Netto Arenie spotkaniu, lepsi okazali się zawodnicy Red Dragons Pniewy, którzy wygrali 3:1.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu Pogoni '04 Szczecin. Lepiej na parkiecie czuli się goście z Pniew, którzy raz po raz zagrażali bramce Daniela Szklarza. Bramkarz "Zero-Czwórki" spisywał się bez zarzutu i wydawało się, że do przerwy bramek nie zobaczymy. Na kilkadziesiąt sekund przed przerwą niespodziewanie jednak gospodarze wyszli na prowadzenie. Dalekie zagranie do Prawuckiego, który strzałem głową zaskoczył wychodzącego do piłki bramkarza. Niestety Portowcom nie udało się utrzymać wyniku do przerwy, ponieważ chwilę później popełnili 6. faul, który skutkował przedłużonym rzutem karnym, a go bez problemu wykorzystał Kostecki.

Portowcy mogli świetnie rozpocząć drugą połowę. Dobrze stały fragment gry wykonał Czyszek, który znalazł niepilnowanego Sapona w polu karnym rywali. Jeszcze lepiej niestety dla gospodarzy w tej sytuacji zachował się bramkarz Red Dragons, który obronił uderzenie z najbliższej odległości. Chwilę później drugą bramkę mógł zdobyć też Prawucki, który przebiegł z piłką praktycznie cały parkiet, ale trafił tylko w słupek. O szczęściu mogła mówić też Pogoń, ponieważ w obramowanie bramki trafił również Kostecki. W 36. minucie mieliśmy natomiast 60 sekund, które wstrząsnęło Netto Areną oraz całą Pogonią. Najpierw bramkę zdobył Wachoński, a chwilę później swoje kolejne trafienie dołożył Kostecki i "Zero-Czwórka" przegrywała już 1:3. W samej końcówce Portowcy próbowali jeszcze odwrócić losy meczu poprzez wycofanie bramkarza, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Pogoń '04 Szczecin - Red Dragons Pniewy 1:3

1:0 Konrad Prawucki 19:24
1:1 Mateusz Kostecki 19:54
1:2 Adam Wachoński 35:27
1:3 Mateusz Kostecki 36:12

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Andrzej Sobieraj (4), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Czepielewski (12), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Daniel Maćkiewicz (46)

Red Dragons Pniewy: Kubiak Dawid (2), Adam Wachoński (7), Mateusz Kostecki (8), Górny Mateusz (9), Adrian Skrzypek (11), Dominik Solecki (12), Patryk Hoły (13), Gracjan Miałkas (17), Kamil Kijak (21), Jakub Budych (22), Piotr Błaszyk (23), Rafał Roj (64), Roman Vakhula (77)