Oficjalny serwis klubu Pogoń '04 Szczecin
Znajdź nas
Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Czas na starcie ze starymi przyjaciółmi

Czas na ostatnią kolejkę sezonu zasadniczego. Pogoń '04 Szczecin w meczu wyjazdowym zmierzy się z drużyną FC Toruń.

Na koniec sezonu zasadniczego "Zero-Czwórka" stanie do walki o punkty z wiceliderem Futsal Ekstraklasy - FC Toruń, czyli z drużyną, w której w ostatnich latach ma sporo przyjaciół. Trenerem zespołu z miasta Kopernika jest były zawodnik oraz szkoleniowiec Pogoni '04 Szczecin - Łukasz Żebrowski. Pod swoją wodzą ma również Marcina Mikołajewicza oraz Nicolae Neagu, którzy w przeszłości z sukcesami reprezentowali barwy szczecińskiego klubu.

W ostatniej kolejce ligowej FC Toruń uległ w meczu wyjazdowym Clearexowi Chorzów 1:3. Obecnie z 44 punktami zajmuje 2. miejsce w naszej Futsal Ekstraklasie. To co cechuje drużynę prowadzoną przez Łukasza Żebrowskiego to bardzo dobra defensywa. W tym sezonie bramkarze z Torunia stracili tylko 48 bramek, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze. Kuleje natomiast ofensywa, ponieważ 57 bramek strzelonych to razem z Pogonią, najgorszy wynik w Ekstraklasie.

"Zero-Czwórka" nadal wierzy w bezpośrednie utrzymanie się w lidze i w tej sytuacji każde punkty są na wagę złota - punktów jest jeszcze sporo do zdobycia, ale do każdego spotkania musimy  podchodzić, jak do walki o życie - mówł ostatnio na łamach portalu futsalekstraklasa.pl Mateusz Jakubiak.

15. kolejka Futsal Ekstraklasy
FC Toruń - Pogoń '04 Szczecin
6 kwietnia (sobota) godz. 18:00
Hala UCS, ul. Św. Józefa 17, Toruń

Sponsor główny
Projekt i wykonanie: i2o