Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Z Torunia wracamy bez punktów

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Pogoń '04 Szczecin przegrała w meczu wyjazdowym z drużyną FC Toruń 1:5.

W pierwszych 10 minutach spotkania Pogoń '04 Szczecin walczyła jak równy z równym z wiceliderem Futsal Ekstraklasy. Z każdą kolejną akcją FC Toruń naciskał jednak coraz bardziej. Podopieczni Olega Zozuli mieli spore problemy z utrzymaniem się dłużej przy piłce, a kulała przede wszystkim dokładność podań. Wydawało się, że gościom uda się wytrzymać z wynikiem remisowym do przerwy, ale w końcu gospodarze dopieli swego. W 19. minucie Marcin Mikołajewicz zagrał piłkę przed bramkę Szklarza, gdzie dobrze odnalazł się Mrówczyński i umieścił ją w siatce.

Po wznowieniu gry zgromadzeni w hali kibice nie musieli już tak długo czekać na kolejne trafienie. W 24. minucie podopieczni Łukasza Żebrowskiego dobrze rozegrali stały fragment gry, co przyniosło czystą pozycję w polu karnym Spychalskiemu. Ten w takiej sytuacji się nie pomylił i mocnym strzałem pokonał Szklarza. Druga połowa kompletnie nie wyszła "Zero-Czwórce", ponieważ bardzo szybko uzbierała też 6 fauli, co poskutkowało przedłużonym rzutem karnym, którego pewnie wykorzystał najlepszy strzelec FC Toruń - Tomasz Kriezel. Chwilę później Portowcy popełnili kolejne przewinienie, ale tym razem lepszy od Kriezela okazał się Szklarz, który sparował uderzenie na słupek. Po tej sytuacji trener Pogoni zdecydował się spróbować jeszcze gry bez bramkarza, ale szybko przełożyło się to na kolejne trafienia dla gospodarzy. Najpierw Cyman zaatakował wysokim pressingiem, co pozwoliło mu odzyskać piłkę, a następnie umieścić ją w bramce. Natomiast na 2 minuty przed końcem piłkę pod własnym polem karnym przejął Kriezel i strzałem przez całe boisko zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu. Honorową bramkę dla Pogoni w samej końcówce zdobył jeszcze Konrad Prawucki i ustalił tym wynik meczu na 1:5. Pogoń '04 Szczecin nie sprawiła niespodzianki i na koniec sezonu zasadniczego przegrała w Toruniu. Teraz jednak najważniejsza dla "Zero-Czwórki" walka w grupie spadkowej, aby uniknąć gry w barażu.

FC Toruń - Pogoń '04 Szczecin 5:1

1:0 Marcin Mrówczyński 18:55
2:0 Remigiusz Spychalski 23:36
3:0 Tomasz Kriezel 30:42
4:0 Mateusz Cyman 34:57
5:0 Tomasz Kriezel 37:51
5:1 Konrad Prawucki 39:15

FC Toruń: Mateusz Iwański (1), Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Robert Stolarski (9), Marcin Mikołajewicz (10), Kacper Zboralski (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Remigiusz Spychalski (22), Tomasz Kriezel (23), Kamil Naparło (31), Mateusz Cyman (66), Marcin Mrówczyński (92), Dawid Wędołowski (98)

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Wilczek (1), Roman Kondiukh (3), Maksym Sapon (5), Wojciech Dąbrowski (6), Karol Czyszek (7), Mateusz Jakubiak (9), Konrad Prawucki (10), Bartosz Przygórzewski (11), Daniel Szklarz (13), Mateusz Gepert (17), Daniel Maćkiewicz (46)