Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Skuteczne Diabły lepsze od "Zero-Czwórki"

Bardzo źle zmagania w rundzie finałowej rozpoczęli zawodnicy Pogoni '04 Szczecin. W wyjazdowym spotkaniu w Chojnicach "Zero-Czwórka" przegrała 2:6.

Lepiej spotkanie rozpoczęli Portowcy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce, a kłopoty z ich grą mieli gospodarze, którzy raz po raz zmuszani byli do przewinień. Plan na mecz Red Devils był jednak bardzo prosty i szybkie kontrataki po pewnym czasie przyniosły efekt. Autorem pierwszego trafienia w meczu był Andrij Burdiuch, a dwie minuty później dla gospodarzy trafił jeszcze Jakub Kąkol. Od tej chwili Pogoni mało już co wychodziło, a kolejne minuty to jeszcze więcej bramek dla drużyny z Chojnic. Ostatecznie na przerwę obydwie drużyny schodziły przy wyniku 5:1, a honorowe trafienie dla "Zero-Czwórki" zaliczył Daniel Maćkiewicz.

W drugiej połowie podopieczni Olega Zozuli próbowali odwrócić losy meczu, ale nadal mieli wielkie problemy ze stwarzaniem sytuacji bramkowych. W 29. minucie trener zdecydował o wycofaniu bramkarza. Przełożyło się to na więcej strzałów w wykonaniu Pogoni, ale na bramki już niestety nie. Oglądaliśmy za to kolejne trafienie gospodarzy, a dokładnie Kolesnika, który strzałem przez całe boisko zdobył 6. bramkę dla swojego zespołu w tym meczu. Na sam koniec drugi raz bramkarza Red Devils pokonał jeszcze Daniel Maćkiewicz, jednak dla szczecinian było to małym pocieszeniem. Pogoń rundę finałową zaczyna od porażki, co bardzo komplikuje jej sytuację w ligowej tabeli.

Red Devils Chojnice - Pogoń '04 Szczecin 6:2

1:0 Andrij Burdiuch 6:53
2:0 Jakub Kąkol 8:37
3:0 Figueira Cruz 10:17
4:0 Łukasz Sobański 15:53
5:0 Figueira Cruz 17:39
5:1 Daniel Maćkiewicz 19:09
6:1 Witalij Kolesnik 31:59
6:2 Daniel Maćkiewicz 38:37

Red Devils Chojnice: Kartuszyński (Werner) – Sobański, Burdiuch, P. Laskowski, Kąkol, Mazurkiewicz, Mączkowski, Kolesnik, Figueira Cruz, Ginter, D. Laskowski, Kubiszewski, Bielicki.

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilczek) – Kondiuch, Sapon, Czyszek, Jakubiak, Prawucki, Przygórzewski, Czepielewski, Gepert, Maćkiewicz