Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

"Zero-Czwórka" bez punktów w Gdańsku

Trwa ciągle seria bez zwycięstwa Pogoni '04 Szczecin. Tym razem podopieczni Olega Zozuli wracają bez punktów z Gdańska, gdzie mierzyli się z AZS UG Gdańsk.

Początek spotkania był dość wyrównany i żadna ze stron nie potrafiła zaznaczyć swojej przewagi. Portowców na prowadzenie mógł wyprowadzić między innymi Jakubiak, ale dobrze w tej sytuacji interweniował bramkarz. Dobrą indywidualną akcją popisał się również Kondkiuh, ale po minięciu bramkarza nie trafił do siatki. Skuteczności nie zabrakło natomiast gospodarzom, którzy dwukrotnie trafiali z kontrataku. Najpierw pierwszą bramkę w meczu zdobył Piotr Wardowski, a kilka minut później Mikołaj Kreft. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i mogli mieć pretensje do siebie piłkarze "Zero-Czwórki", ponieważ AZS grał też ostatnie 5 minut z kompletem popełnionych fauli, ale ostatecznie przedłużonego rzutu karnego nie obejrzeliśmy.

W drugiej połowie Portowcy dążyli do wyrównania, ale ciągle brakowało skuteczności. Na domiar złego AZS zdobył kolejną bramkę, której autorem był Tomasz Poźniak. Szczecinianie wycofali bramkarza, ale skończyło się to niestety 4. bramką dla gospodarzy. Dopiero kolejne minuty przyniosły coś pozytywnego dla Pogoni '04. Najpierw Karol Czyszek zdobył bramkę po strzale z dystansu, a chwilę później wykończył akcję Maćkiewicza uderzeniem już do pustej bramki. Dobry okres gości trwał dalej, ponieważ chwilę później Mateusz Jakubiak wpisał się na listę strzelców i złapał kontakt z rywalem. Pogoń nadal ryzykowała i grała bez bramkarza, co po stracie na środku pola skończyło się kolejną bramką dla AZS-u. W samej końcówce do bramki "Zero-Czwórki" strzałem przez całej boisko trafił jeszcze Mateusz Osiński, co ustaliło już wynik spotkania na 6:3 dla gospodarzy.

AZS UG Gdańsk - Pogoń '04 Szczecin 6:3

1:0 Piotr Wardowski 13:25
2:0 Mikołaj Kreft 16:58
3:0 Tomasz Poźniak 28:53
4:0 Tomasz Poźniak 32:32
4:1 Karol Czyszek 33:04
4:2 Karol Czyszek 33:31
4:3 Mateusz Jakubiak 34:11