Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Grad bramek, ale to Constract świętuje w Szczecinie

Pogoń '04 Szczecin walczyła do końca o pozostanie w Futsal Ekstraklasie, ale to Constract Lubawa okazał się lepszy i wygrał w Szczecinie 7:6. Taki wynik oznacza definitywny spadek "Zero-Czwórki" do niższej ligi.

Nie mogą narzekać na brak emocji ci, którzy udali się w niedzielne popołudnie do hali przy ul. Twardowskiego 12. W pierwszej połowie padło aż 6 bramek, ale niestety więcej autorstwa zawodników Constractu Lubawa. "Zero-Czwórka" niesiona dopingiem ruszyła do ataku od pierwszej minuty, jednak to goście szybko wyszli na prowadzenie, które w 11. minucie podwyższyli. Dopiero po wycofaniu bramkarza Pogoń zaczęła zdobywać bramki. Najpierw po strzale z dalszej odległości w wykonaniu Jakubiaka, a chwilę później za sprawą Prawuckiego. Gra bez bramkarza miała również negatywny skutek, ponieważ Portowcy popelnili błąd przy wyprowadzeniu piłki i Kaniewski wpakował piłkę praktycznie z kilkunastu centymetrów. Na domiar złego przed przerwą Constract zdobył kolejną bramkę i wynik po pierwszej połowie był jeszcze bardziej dla szczecinian niekorzystny, aniżeli na samym początku meczu.

Druga połowa również zagwarantowała spore emocje. Szybko Gepert skutecznie uderzył z dalszej odległości i Zelma musiał wyciągać piłkę z siatki. Niespodziewanie kolejną bramkę Portowcom sprezentowali goście, a konkretnie Arkadiusz Budzyn, który wpakował ją do własnej bramki.  Chwilę później bardzo składną akcję dobrze wykończył Jurczak i mieliśmy po raz pierwszy w tym meczu Pogoń na prowadzeniu. Końcówka należała jednak do Constractu. Najpierw bramkę z własnej połowy zdobył Kieper, a następnie samobójcze trafienie zaliczył Jakubiak.  W odpowiedzi dla Pogoni trafił jeszcze raz Artur Jurczak, ale kropkę nad "i" postawił Constract, który na dwie sekundy przed końcem zdobył swoją 7. bramkę w tym meczu.

Pogoń '04 walczyła do końca, ale nie udało jej się odrobić strat z pierwszego spotkania barażowego. Taki wynik oznacza, że nie zobaczymy "Zero-Czwórki" w następnym sezonie w Futsal Ekstraklasie.

Pogoń '04 Szczecin - Constract Lubawa 6:7

0:1 Paweł Ossowski 3:44
0:2 Mateusz Łożyński 11:05
1:2 Mateusz Jakubiak 11:31
1:3 Paweł Kaniewski 12:09
2:3 Konrad Prawucki 14:33
2:4 Sebastian Grubalski 18:25
3:4 Mateusz Gepert 21:42