Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

Z Katowic wracamy bez punktów

Pogoń '04 Szczecin przegrała w meczu wyjazdowym z AZS UŚ Katowice 0:4. "Zero-czwórka" do pewnego utrzymania potrzebowała punktu, ale będzie trzeba wywalczyć go w Białymstoku.

Na pierwszą bramkę w spotkaniu musieliśmy czekać aż do 27. minuty. Wtedy po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego piłkę do pustej już bramki skierował Jędrzej Jasiński. Spełniło się przysłowie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą, ponieważ wcześniej Portowcy kilkukrotnie mogli cieszyć się z prowadzenia, ale w decydujących momentach brakowało skuteczności oraz dokładności. Strzelona bramka tylko pobudziła gospodarzy, którzy szybko podwyższyli wynik. Najpierw ponownie piłkę w siatce umieścił Jasiński, a chwilę później już z połowy boiska Michał Tkacz. W samej koncówce 4. bramkę zdobył jeszcze Konrad Podobiński.

Pogoń próbowała do końca grać jeszcze z wycofanym bramkarzem, ale wynik nie uległ już zmianie. Taki rezultat powoduje, że Pogoń '04 Szczecin o punkt dający pewne utrzymanie będzie musiała powalczyć za tydzień w Białymstoku.

AZS UŚ Katowice - Pogoń '04 Szczecin 4:0 (0:0)
1:0 Jędrzej Jasiński 26:13
2:0 Jędrzej Jasiński 28:40
3:0 Michał Tkacz 30:42
4:0 Konrad Podobiński 38:20