Miejski Klub Sportowy
POGOŃ '04
Szczecin

AZS wyraźnie lepszy od "zero-czwórki"

Nie był to dobry dzień dla Pogoni ’04 Szczecin.  Podopieczni Romana Smirnova przegrali w ostatnim meczu rundy zasadniczej z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice aż 0:5.

W pierwszej połowie Portowcy mieli swoje sytuacje, ale zabrakło w nich skuteczności. Jak wykorzystywać swoje szanse pokazali natomiast gospodarze, którzy schodząc na przerwę prowadzili już 2:0.

Po przerwie szczecinianie zaryzykowali i rozpoczęli grę z bramkarzem w polu. Nie przyniosło to niestety zmniejszenia strat do rywala, a po kolejnym zgubieniu piłki tylko ją pognębiła. Łącznie AZS bramkarza Pogoni pokonał aż pięciokrotnie.
Dzięki temu zwycięstwu AZS UŚ Katowice zniwelował stratę punktową do "zero-czwórki", która szansę do rewanżu będzie miała już niedługo w rundzie finałowej.

AZS UŚ Katowice – POGOŃ '04 SZCZECIN 5:0 (2:0)

1:0 Sławomir Pękala 11:43

2:0 Jacek Hewlik 17:10

3:0 Kamil Musiał 30:18

4:0 Sławomir Pękala 33:58

5:0 Krzysztof Salisz 36:42

AZS UŚ Katowice: Jędrzej Jasiński, Michał Tkacz, Konrad Podobiński, Tomasz Szczurek, Krzysztof Salisz, Kamil Musiał, Kamil Kmiecik, Mateusz Bednarczyk, Michał Cygnarowski, Jakub Haase, Sławomir Pękala, Kamil Moritz, Jacek Hewlik, Kamil Lasik

Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz, Kamil Hajdukiewicz, Roman Kondiukh, Mateusz Jakubiak, Daniel Czepielewski , Patryk Jurys , Artur Jurczak, Mateusz Wilkosz, Oskar Czajkowski, Bartosz Kawczak, Daniel Maćkiewicz, Łukasz Koszmider