Jak analizować futsal przed obstawieniem meczu?

Jak analizować futsal przed obstawieniem meczu?

19 sierpnia, 2020 Wyłączono przez admin

Futsal traktowany na początku jako alternatywna forma piłki nożnej z roku na rok zyskuje coraz większą popularność nie tylko wśród kibiców, ale także bukmacherów. Dyscyplina ta w firmach zajmujących się zakładami  często jest zaledwie dodatkiem do szerokiego zbioru sportów możliwych do obstawiania. Wiadomo, że na prawidłowym wskazywaniu wyników można zarobić różne sumy pieniędzy. Za każdym zyskiem stoi jednak gruntowna obserwacja rozgrywek ułatwiająca swobodne poruszanie się w strefie popularnej „halówki’.

Aby skutecznie obstawić wynik meczu w futsalu, należy przede wszystkim dokładnie poznać zasady gry. Są one zupełnie odmienne od reguł w zwykłej piłce nożnej. Początkującego bukmachera zaskoczyć może, że w tej dyscyplinie nie obowiązuje przepis o spalonym, a podczas przerw w grze czas jest zatrzymywany. Ponadto rozsądne będzie wgłębienie się w składy drużyn rywalizujących ze sobą, porównać wyniki z poprzednich sezonów i skonfrontować formy poszczególnych zawodników. Dobrze jest śledzić zmiany następujące w klubach. Często nowy, nieznany wcześniej  gracz może znacząco zawyżyć lub zaniżyć ostateczny wynik. Wielu informacji o kondycji sportowców dostarczają powszechnie używane media społecznościowe.

Uzupełnieniem dla wymienionych powyżej zasad powinno być oglądanie meczów połączone ze świadomym rozwijaniem swojej inteligencji przestrzennej. Umiejętność przewidywania kolejnych ruchów, poznanie taktyk czy planów znacząco ułatwia oszacowanie potencjału interesującej nas drużyny. Szczególną uwagę należy zwrócić na zachowanie bramkarzy- pełnią oni niemal kluczową funkcję na boisku. Niemniej ważni są pozostali zawodnicy. W przypadku reszty składu mądrym posunięciem będzie skupianie się na graczach prezentujących ponadprzeciętne umiejętności.