Czy warto obstawiać mecze w futsalu?

Czy warto obstawiać mecze w futsalu?

24 sierpnia, 2020 Wyłączono przez admin

Aby zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie (niezależnie od wybranej dyscypliny) trzeba spełnić trzy podstawowe warunki:

  • nie należy traktować zakładów jako głównego źródła dochodu, a jedynie jako sposób na dodatkowy zarobek
  • osoba decydująca się na obstawianie powinna mocno interesować się daną dyscypliną oraz powinna śledzić na bieżąco wydarzenia związane z nią
  • osoba stawiająca zakłądy powinna umieć panować nad swoimi emocjami, tak aby nie wpłynęły one w negatywny sposób na jakość decyzji

Zakłady bukmacherskie, czy warto?

Z ludźmi obstawiającymi mecze piłki halowej jest jednak mały problem, który stawia ich w niekorzystnej sytuacji w porównaniu do miłośników innych dyscyplin sportowych. Tym problemem jest popularność futsalu. Mimo że jest to sport, który amatorsko uprawia całkiem sporo osób, to na poziomie komercyjnym nie jest to dyscyplina popularna, w szczególności w kraju takim jak Polska. Stacją, która transmituje mecze polskiej Futsal Ekstraklasy, jest Sportklub HD. Warto jednak zainteresować się także oglądaniem streamów zagranicznych meczów oraz obstawianiem ich wyników, ale w porównaniu do bardziej popularnych dyscyplin jest to wciąż i tak bardzo mały wybór. Poza ubogą ofertą transmisji meczów portale informacyjne o tematyce sportowej rzadko kiedy publikują artykuły zadedykowane tematyce futsalowej. Dla odmiany, kibice takich dyscyplin jak piłka nożna albo tenis mają szeroki wybór transmisji na żywo, a ponadto ich konkurencjom poświęcone są rubryki we wszystkich ważniejszych portalach sportowych.

Dlaczego dostęp do informacji jest tak istotny w przypadku zakładów bukmacherskich? Artykuły dają dużo możliwości analizowania na bieżąco wydarzeń dotyczących danej dyscypliny, takich jak obecna kondycja zespołu, forma poszczególnych zawodników, decyzje personalne trenera przed meczem oraz polityka transferowa klubu.

Kolejna kwestia dotyczy wyszukiwania zakładów futsalowych. Niestety ciężko znaleźć w porównywarkach internetowych kursy bukmacherskie dotyczące futsalu. Konieczne jest ręczne wyszukiwanie, które jest dość czasochłonne, a w przypadku polskiej ligi zakłady powstają często dopiero na życzenie po zapytaniu od klienta.

Podsumowując, obstawianie meczów w futsalu może być jak najbardziej opłacalną formą zarobienia dodatkowych pieniądzy, ale wymagane są tutaj zainteresowanie i znajomość samej dyscypliny oraz duży zapał do wyszukiwania informacji dotyczących zakładów. Ponadto, warto zainteresować się zagranicznymi rozrywkami (Brazylia, Rosja, Hiszpania etc.), ponieważ często są to bardziej atrakcyjne rozgrywki dla bukmacherów niż Futsal Ekstraklasa.