Clearex Chorzów futsal – opis drużyny

Clearex Chorzów futsal – opis drużyny

24 sierpnia, 2020 Wyłączono przez admin

Futsal (potocznie nazywany „halówką”) zna każdy fan sportu. Obecnie w Polsce jego popularność stale rośnie, sukcesywnie tworzone są nowe drużyny zrzeszające zarówno kobiety, jak i mężczyzn, a także kadry młodzieżowe. Od 1994 roku odbywają się regularne rozgrywki ligowe o mistrzostwo kraju. Jednym z klubów, który zyskał popularność przez odnoszenie znaczących sukcesów w tej właśnie konkurencji, jest Clearex Chorzów.

Zespół ten powstał w roku 1995 i od początku odnosił sukcesy zapisujące się w początkowej historii futsalu. Dzięki determinacji zawodników drużyna szybko zaczęła zajmować istotną pozycję. Debiut w I lidze mający miejsce w sezonie 1999/2000 zaowocował zdobyciem tytułu Mistrza Polski, który Clearex utrzymał przez dwa lata (dwa sezony rozgrywek). Uwaga trenerów nie skupiała się jednak tylko na dojrzałych graczach. W latach 2001, 2003, 2010 oraz 2013 chorzowska formacja klasyfikowana była jako Młodzieżowy Mistrz Polski. Do innych ważnych osiągnięć zdobytych przez Clearex Chorzów należy zajęcie trzeciego miejsca w Ekstraklasie w sezonie 2018/2019, otrzymanie pucharu „Ford Genk” a także uczestnictwo w finale Klubowego Pucharu Europy w Lizbonie.

Obecnie klub przyciąga swoją ofertą rozwoju nie tylko rodzimych zawodników. Pierwszym graczem z zagranicy został Wadim Iwanow, zawodnik broniący poprzednio barw Ukrainy, Rosji i Białorusi. Dużym wsparciem mocno determinującym wyniki drużyny, jest obecność w składzie doświadczonych graczy- Przemysława Dewuckiego, Macieja Mizgajskiego czy Krzysztofa Salisza. Obowiązki trenera drużyny stosunkowo niedawno przejął Rafał Krzyśka, który jednocześnie pełni funkcję bramkarza.