Najlepsi zawodnicy w futsal w Polsce

Najlepsi zawodnicy w futsal w Polsce

15 sierpnia, 2020 Wyłączono przez admin

Futsal w Polsce powoli staje się dość mocno popularny. Warto znać Polskich zawodników, którzy najlepiej spisują się w tym sporcie. Reprezentacja Polski na tle świata nie jest na zbyt wysokim poziomie. Naszym rodakom udało się zaledwie raz zakwalifikować do Mistrzostw Świata w futsalu i tylko dwa razy do Mistrzostw Europy.

Na MŚ w HongKongu w 1992 roku zajęli 8 miejsce, natomiast w 2001 i 2018 roku nasi futsaliści zakwalifikowali się do Mistrzostw Europy, gdzie zajęli kolejno ósme i jedenaste miejsce.Według klasyfikacji strzelców w Polsce najlepszy okazał się Błażej Korczyński mający na swoim koncie 314 bramek. Jest to Polski zawodnik, w swojej karierze występował w ośmiu klubach, a aktualnie jest grającym trenerem w AZS UŚ Katowice oraz selekcjonerem reprezentacji Polski w futsalu.Na drugim miejscu w rankingu, z wynikiem 308 goli znalazł się Krzysztof Filipczak. Grał w wielu topowych klubach m.in. w PA Nova Gliwice, Clearex Chorzów czy Kupczyk Kraków a jego ostatnim klubem był Wisła Krakbet Kraków. Niestety w 2012 roku został wykluczony ze struktur PZPN za korupcję.Kolejnym zawodnikiem, który uchował się w top 3 strzelców w Polskim futsalu, jest niegrający już obecnie Krzysztof Kuchciak.

W swojej karierze grał dla SUW-TOR Łódź, Opału Gniezno, P.A. Nova Gliwice, Cleardexu Chorzów oraz Grembachu Zgierz. Grał także w reprezentacji Polski w futsalu oraz był reprezentantem w piłce nożnej plażowej. W czasach jego gry w futsal udało mu się zdobyć 304 bramki.Najlepszymi bramkarzami w polskiej piłce halowej są Michał Kałuża oraz Michał Widuch obydwoje zostali kilkakrotnie powołani do kadry Polskiej reprezentacji. Kałuża jest młodym golkiperem i wychowankiem Rekordu Bielsko-Biała, z którym występował w Lidze Mistrzów natomiast Michał Widuch to wychowanek Ruchu Chorzów grający obecnie dla Piasta Gliwice. Powołany do młodzieżowej reprezentacji w futsalu od 2011 a od 2014 gra w seniorskiej reprezentacji.